Chalkidiki

17. únor 2010 | 12.50 |

Chalkidiki

Poloostrov Chalkidiki na severovýchodě Řecka patří mezi oblíbené řecké destinace. Pláže na Chalkidiki jsou dlouhé 850 km a patří mezi nejkrásnější řecké pláže. Turisté si zde nádhernou přírodu, čisté pláže i chutnou řeckou kuchyni. Mimo hlavní letoviska tu najdete malé romantické písečné a oblázkové zálivy, poskytující nerušené soukromí. Hluboké lesy, které se často svažují až k pobřeží, nabízejí vhodný terén k horským túrám i kratším vycházkám a jsou bohatým zdrojem ozdravných silic. 18ti jamkové golfové hřiště na Chalkidiki nabízí celoročně prostředí pro golfové turnaje.

Chalkidiki - oblíbená letoviska

Greece-tours.cz je v Řecku doma, známe oblíbená místa i tamní zvyklosti. Protože se na Chalkidiki opravdu vyznáme, připravili jsme pro vás nabídku zájezdů do těch nejkrásnějších letovisek. Kouzelným místem pro strávení romantické dovolené na Chalkidiki je oblast Sani s rozsáhlými lesy a turistickými stezkami. Podle archeologických nálezů bylo městečko Sani velmi bohatým místem a vládla mu samotná bohyně Artemis. Dlouhá pláž, jako stvořená k nekonečným procházkám ve dvou na vás čeká v městečku Afitos.
Nejen pro rodinnou dovolenou s dětmi je vhodné městečko Gerakini. Sportovní nadšence potěší luxusní areál Porto Carras, kde najdete potápěčskou školu, tenisové kurty, půjčovnu horských kol, hřiště na volejbal, basketbal i stolní tenis. Zajistit tu lze i romantickou projížďka na koních.Fourka není typickým turistickým místem, ožívá jen v hlavní sezóně, kdy zde tráví dovolenou Řekové z celého severního Řecka. Právě proto zde můžete zažít pravou prázdninovou atmosféru Řecka.
Krásná vyhlídka - tak zní překlad jednoho z nejoblíbenějších letovisek Chalkidiki,Kallithea . A krásná vyhlídka na řecké pobřeží a protější poloostrov Kassandra tu opravdu je. Hanioty je velmi oblíbené městečko, zejména pro mladé páry. Užijete si tu letní dovolenou naplno. Přes den relaxujete na krásných plážích a večer se můžete ponořit do bujarého nočního života. V letovisku Kriopigi, původní řecké vesničce, se bude líbit i dětem. V sezóně jezdí z vesničky na pláž kouzelný vláček. Vysoké smrky tu střídají olivovníky, typické pro místní řeckou krajinu.
Dalším způsobem, jak poznat řecký život na Chalkidiki, je navštívit tradiční trhy. Pravidelné trhy můžete vidět třeba v městě Nea Moudania, v jednom z největších měst poloostrova s přístavem.Nea Potidea , se nachází nedaleko průplavu, který odděluje pevninskou část Chalkidiki od výběžku Kassandra.

Vzdálenost z ČR

Průměrná doba letu do řecké Thessaloniki je 2 hodiny. Vzdušná vzdálenost letiště Praha – Řecko Thessaloniki je 1376 km.

              
 
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře