Paros

30. prosinec 2010 | 09.46 |

Paros

Řecký ostrov Paros s rozlohou 186 km² v posledních letech rychle dohání věhlas známého řeckého ostrova Mykonos. Má podobné písečné i skalnaté pláže, exotické scenérie i velmi příjemné klima. Ostrov Paros se známými letovisky Naoussa a hlavním městem Parikia je třetím největším ostrovem souostroví Kyklady, celoročně tu v tradičních vesnicích tvořených bílými domky s modrými okenicemi a malebnými kostelíky žije téměř deset tisíc obyvatel. Zabývají se převážně zemědělstvím, pěstováním vinné révy, výrobou olivového oleje a rybolovem, v posledních letech stále více také turistikou.

Dovolená a vodní sporty na ostrově Paros


Do přístavu hlavního města ostrova Parikie připlouvá od jara denně spousta návštěvníků z Athén a okolních ostrovů, často jen na krátkodobé pobyty. Přes léto pak ostrov Paros ožívá, hlavně když silný vítr přiláká surfaře z celého světa a milovníky mořských vln, kteří zde vyhledávají i jiné vodní sporty.

Vzdálenost z ČR

Průměrná doba letu je 2 hodiny a 30 minut do Athén a přibližně 30 minut na ostrov Paros. Vzdušná vzdálenost letiště Praha – Řecko ostrov Paros je asi 1700 km. Doprava letecky do Athén s přestupem na místní linku Athény-ostrov Paros.


     

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře