Zajímavosti o Řecku

17. únor 2010 | 12.48 |

         Zajímavosti o Řecku

Řecká vlajka a znak:Soubor:Flag of Hellas.svg   Soubor:Coat of arms of Greece.svg

Počasí & podnebí v Řecku - teplo chlazené mořem

Řecko se pyšní typickým středozemním podnebím a může se tedy pochlubit letními teplotami v průměru okolo 30 °C. Ty se ale samozřejmě můžou vyšplhat až na závratných 40 °C, takže pokud patříte mezi teplomilce, budete se tu cítit jako ryba ve vodě. A pokud mezi ně nepatříte, příjemně vás jistě osvěží právě zmiňovaná voda, která patří mezi nejkřišálovější v Evropě.

Kdy do Řecka

Nejpříhodnější bývá období od dubna do října, kdy bývá počasí stálé, teplé a téměř bezmráčkové. Největší srážky totiž zemi sužují hlavně v zimě, zatímco v létě ji neustále ohřívají horké sluneční paprsky. Nejtepleji je tu samozřejmě v období prázdnin, ale to pravé léto zažijete i v červnu nebo září.

Průměrné teploty vzduchu

Průměrné teploty vody

POTÁPĚNÍ V ŘECKU:

Řecko je doslova rájem potápěčů. Skalnaté, členité a 14.000 kilometrů dlouhé pobřeží Řecka nabízí nádhernou čistou vodu a ty nejlepší podmínky pro potápění.

Pokud nemáte vlastní výstroj, nemusíte zoufat. Místní potápěčské kluby nabízejí pronájem veškerého vybavení i odborný dohled. Během vaší dovolené tu můžete absolvovat i celý potápěčský kurs.

Nezkušení začátečníci uvítají postupné pláže, kde se nedostanou moc hluboko. Náročnější potápěči v Řecku ocení útesy a ostrůvky na volném moři nebo různé podmořské skalní stěny a zlomy.

A co všechno uvidíte pod mořskou hladinou? Můžete se těšit na nespočet různobarevných ryb, v některých místech se vyskytují i delfíni. Ve větších hloubkách můžete narazit i na humry a langusty nebo chobotnice. Při troše štěstí uvidíte i červené hvězdice, kraby nebo různobarevné sasanky.

Povolení k potápění v Řecku

Nezapomeňte ovšem, že v případě individuálního potápění s přístroji musíte mít podle řeckých zákonů zvláštní povolení. To ovšem neplatí pro potápěčská centra. A tak se bez omezení můžete potápět prakticky na všech řeckých ostrovech.

Kde se potVyzkoušejte potápění na ostrově Chalkidiki, v oblasti Olympské riviéry nebo na Krétě. Na Rhodosu je nejznámějším místem pro potápění Kalithea kde si budete užívat potápění v podmořských jeskyních. Výborné podmínky k potápění jsou i na ostrově Zakynthos nebo na ostrově Lefkada, který nabízí nebývalou rozmanitost a pestrost podmořského terénů. Je jen na vás, kterou oblast si vyberete!
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 ˇ 2 ˇ 3 ˇ 4 ˇ 5
známka: 3.2 (10x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

Komentáře